Amit a műkörömről tudni kell:
Már az ókori embert is foglalkoztatta, miként lehet elvesztett fogát, körmét pótolni. Különféle megoldásokat talált ki, pl. csontból faragott körmöket.
Az első műkörmöt egy, a körmét rágó fogorvos alkalmazta. Saját körömszéleire ragasztás nélkül helyezett fel körmöket, így aztán nem bizonyultak tartósnak. A műkörmök ideje az 50-es években érkezett el. A színésznők valódi körmökből készült ún. vendégkörmöket ragasztottak, ezek tartóssága azonban rövid volt, ezért segédszövetes ragasztótechnikával próbálkoztak.
Az akril technika a 70-es évekből származik. Az ötletet a fogpótlásoknál már ismert anyagok, körömápolás területén való felhasználása adta.
Modern felfogás szerint a kozmetika olyan gyűjtőfogalom, mely nemcsak az arc, hanem az egész test ápolását jelenti. A Totál kozmetikához az arcápolás mellett hozzátartozik a kéz és láb ápolása, gondozása is.
Nem mindenkit áldott meg a természet szép, erős körmökkel. De a tévhittel ellentétben, hogy a műköröm csak hosszú és természetellenes lehet, lehetőség van szolidabb, természetesebb formájú műköröm készítésére is.
A műköröm elkészítéséhez kétféle technika áll rendelkezésünkre. A szakember dolga eldönteni, hogy melyiket válassza, ebben segítségére lehet, ha a vendég tájékoztatja őt foglalkozásáról, életmódjáról.
Ezek ismeretében választhatunk a tip-es vagy ragasztott, illetve az épített vagy modellező technika közül. A tip-es technikánál egy előregyártott műanyag körmöt speciális ragasztóval ragasztunk a körömhöz, ez adja a meghosszabítást. Az épített technika esetében sablonnal hosszabbítjuk meg a természetes körmöt, és ezen szilárdítjuk meg a modellező anyagot.
Modellező anyagként választhatunk a zselé, illetve a porcelán közül.
A zselé egy méz sűrűségű, könnyen kenhető és könnyen reszelhető egykomponensű anyag. A porcelán kétkomponensű, por és folyadék keveréke, a zseléhez képest merevebb, nehezebben reszelhető.
Mindkét anyag díszíthető, számtalan forma és szín áll rendelkezésünkre hogy mindig a divat és a vendég igényének megfelelő formájú és mintájú körmöt tudjuk elkészíteni.
A műköröm töltésére egyéntől és igénytől függően három- öthetente kerül sor, amikor lehetőség van a minta, szín változtatására is.
Tévhit: A természetes körmöknek szükségük van a műköröm-viselés szüneteltetésére, hogy "pihenni" és "lélegezni" tudjanak.
Igazság: A körömlemez elhalt, elszarusodott, szorosan egymáshoz préselt körömsejtből áll, ami nem tud lélegezni és nincs is szüksége rá.Mikroszkóp alatt látható, hogy a körömfelszínen pórusok apró csatornanyílásai vannak,de ezek csak azt a célt szolgálják, hogy a körömlemezen keresztül az elraktározott nedvességet és olajat a felszínre juttassák.A tévhit onnan ered, hogy a túlságosan sérült és gyenge körömlemezzel rendelkező vendég körme már nem képes biztonságosan megtartani a rá épített műkörmöt - ilyenkor szokták a körömkozmetikusok a szünteltetést javasolni.Egy megfelelően elkészített és karbantartott műköröm-szett tulajdonképpen nem ártalmas, sőt, bizonyos szempontból még hasznos is a körömlemez számára, hiszen védi a környezeti ártalmaktól és a kisebb sérülésektől.Olyan hoszú ideig, ameddig csak akarjuk.